Poznejte mě blíž

Jsem Jana Nová

Porazila jsem vyhoření. A vy svůj život zvládnete změnit taky

Na odpočinek nemáte čas? Potřebujete nejdřív stihnout termíny a postarat se o ostatní, takže sami sebe zase odložíte na neurčito? Chápu. Přesně do téhle životní fáze jsem se dostala taky. Dnes jsem tady proto, abych vám ukázala, že se i z toho nejtemnějšího místa dá vyskočit zpátky na světlo.

Začalo to nenápadně

Vyhořela jsem kvůli tomu, co jsem nejvíc milovala. Jazykům. Vystudovala jsem je, učila je na univerzitě 10 let a pak jsem založila jazykovou agenturu. Nabalovaly se mi kurzy, přidávaly se překlady a tlumočení v Česku i v zahraničí. Hořela jsem nadšením pro jazyky, cestování, práci na sebe, lidi kolem sebe. Jenže… se mi začalo nedostávat času.

Byla jsem přesvědčená, že všechno vydržím

Pracovní den a týden jsem natahovala do noci a přes víkend. Odpočinek neexistoval. Ani jsem si nevšimla, že se už moc nesměju, že jsem podrážděná, nervózní, hlava mi pořád jede na plné obrátky. Nezastavila mě ani prasklá cévka v mozku.
A tak jsem vyhořela. Přestala jsem se smát a radovat. Do ničeho se mi nechtělo, všechno mi vadilo, nic mě nebavilo, všechno a všichni mě štvali.
A pak přišla nemoc. Ta mě opravdu zastavila. Uvědomila jsem si, že je to poslední varování.  Že mám šanci změnit sama sebe, a tudíž i svůj život. To byl okamžik, kdy jsem si řekla DOST. Já to chci jinak.

Do života mi přišel koučink. A s ním se vrátila radost

Začala jsem hledat cesty, jak se posunout. Jak mám začít myslet jinak, jak změnit svoje vzorce myšlení, podle kterých jednám a chovám se. Začala jsem si nastavovat zrcadlo. To bolelo. Začala jsem vidět, čím jsem se brzdila, čeho se chci zbavit, co chci začít dělat jinak. Všechno to bylo jenom o nastavení mysli.

Nemusíte na to být sami

Ani já jsem nebyla. Přeprogramovat si mysl je totiž obrovský a těžký úkol. Pojďte se mnou objevit, jak si vrátit do života radost, klid a rovnováhu. Vždycky existuje řešení. I když to teď možná vypadá úplně beznadějně.

Poznejte mě blíž

Z čeho při koučování vycházím?

Během koučinku vám nic neradím. Všechny odpovědi už totiž máte v sobě. Abych je ve vás probudila, využívám poznatky z psychologie, NLP, pozitivního programování mysli. Pracuji s myšlenkovými vzorci, emocemi, vizualizací i prožitkovými technikami. Mám za sebou tyto kurzy:

Specifický trénink pro kouče Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze

Stát se inspirací I (roční výcvik pro pomáhající profese) Systemický institut

Stát se inspirací II (roční výcvik pro pomáhající profese) Systemický institut

Business Mastery Class (roční program) V. Ekart

NLP at Work (NLP v praxi) Sue Night Skotsko (kurz)

NLP Master Practitioner Society of Neuro-Linguistic Programming

NLP Practitioner Society of Neuro-Linguistic Programming

Koučovací výcvik (roční program) V. Ekart

Absolvovala jsem tyto kurzy a semináře

 • Emoce pod kontrolou PhDr. Radka Loja (kurz)
 • Jak zvládat krize v osobním a pracovním životě EKS (kurz)
 • Jak zvládat stres EKS (kurz)
 • Koučování týmů PhDr. Alena Stejskalová (kurz)
 • Motivace a smysl v osobním životě a práci Denisa Dědičová GrowJOB
 • Osobní hrdost a asertivita jak si vážit sám sebe Denisa Dědičová GrowJOB
 • Pozitivní psychologie PhDr. Michaela Peterková (přednášky a webináře)
 • Alfa stav a jeho využití v práci a soukromí PhDr. Radka Loja (seminář)
 • Aktivní naslouchání Dominik Fojtík EKS z.s.
 • Umění rozhovoru Iveta Clarke
 • Průvodce duševním zdravím: být v pohodě v práci i na home office Tomáš Rektor
 • Anatomie správného rozhodování Cyril Höschl

Co o koučinku se mnou říkají moji klienti?

„S Janou jsme si od prvního okamžiku lidsky „sedly“ a prakticky ihned si získala mou důvěru, která je pro koučovací vztah zásadní. Jana je velmi empatická koučka s příjemným hlasem i milým úsměvem a pěknou zásobou skvělých NLP technik. Koučink s Janou ráda doporučuji.“

Jana Štěpánková

„Na Janě si nejvíce cením schopnosti naslouchat a naladit se na svého klienta bez posuzování či hodnocení. Naslouchá a nechá klienta být právě tam, kde a na jak dlouho potřebuje. Kolikrát tak u mě nastal „aha“ moment a uvědomění si některých vzorců mého myšlení či chování.“

Monika Kubovcová

„Když mě Jana koučuje, jako by z ní vyzařovalo vlídné přijetí. Nemám vůbec problém před ní narovinu vybalit věci, které bych jen tak před někým nahlas nevyslovila. Za necelou hodinu jsem jeden ze svých strachů u Jany tak nahlodala, že se do týdne rozpustil. Pro mě zázrak a výrazná radost v mém životě.“

Olga Pešková

Co byste o mně ještě určitě měli vědět?

V létě si vždycky s chutí dám vanilkovou opočenskou zmrzlinu. Připomíná mi vanilkové věnečky z odpalovaného těsta, které mi vždycky pekla babička.

Miluju hudbu – klasickou i moderní. Při prvních tónech Smetanovy Vltavy mám pocit, že jsem se stala součástí něčeho nadpozemsky krásného. Slzy dojetí utírám kapesníkem až do konce skladby.

Užívám si tady a teď. Naslouchám zpěvu ptáků, vlasy si nechám hladit větříkem, kochám se nádhernými kombinacemi barev, tvarů, struktur, ladností i neurovnaností a dotýkám se stromů.

Baví mě cestování. Poznávání jiné kuchyně, krajiny, klimatu, kultury, architektury, historie a lidí a jejich mentality a temperamentu.

Život mi neumím představit bez humoru. Líbí se mi styl Marka Ebena, Ondřeje Havelky, dua Svěrák–Smoljak a obdivuji pohotovost Karla Šípa.

PaedDr. Jana Nová, koučka a lektorka osobního rozvoje

Chcete dát svému životu konečně nový směr?

Napište mi. Domluvíme si první 30minutové setkání zdarma. Vyjasníme si vaše cíle a očekávání a stanovíme plán. A pak se rovnou můžeme pustit do budování vašeho vysněného života.

Center Button

Kontaktní údaje slouží pouze pro zpracování dotazu a nebudou použity pro žádné jiné účely. 

Adresa

U Libeňského pivovaru 63/2
180 00 Praha 8